» Otepää - puhkajate paradiis
» Otepää linn
» Pühajärv - Otepää uhkus


Valgamaal paiknev Otepää on Eesti uhkus. Ja mitte ilma asjata. Linn ning selle ümbrus on kõige kaunim ja omapärasem osa Lõuna-Eestist. Mitmekesised vahelduvad maastikud, järved, jõed, mäed ja orud moodustavad suurepärase ümbruse puhkuseks ja vaba aja veetmiseks.

Otepääle on lihtne tulla. Tartust on Otepääle 42 kilomeetrit ning reis kestab vaid pool tundi. Tallinnast sõites jõuab Otepääle umbes 3-4 tunniga. Sõiduteed on heas korras aastaringselt.

Otepää elu on pikemat aega orienteeritud turismile ja spordile. Seetõttu pakub linn puhkajatele kõikvõimalikke tarvilikke teenuseid. Otepäält leiab nii suusa-, mäesuusavarustuse-, jalgratta- kui ka kanuulaenutusi. Olemas on ujulad, jõusaalid, tenniseväljakud ja ratsatallid. Ja palju, palju muud.

Tule veetma puhkust Otepääle - puhkajate aastaringsesse paradiisi.

Me lubame teha sinu külaskäigust unustamatu!

Tiina ja Kimmo Linkama
Villa Ottilia pererahvas

TALV

Talvel sädeleb Otepää valge pärlina kõrgel ülangul. Pole ime, et Otepää on Eesti ametlik talvepealinn, mille säravatel lumehangedel on harjutanud nii Soome, Eesti kui Vene suusakoondised. Tuhandetest ja tuhandetest Eesti ning välisriikide suusaharrastajatest rääkimata.

Lumise Otepää mitmekülgne maastik, hästi hoolitsetud ja valgustatud suusarajad kui ka veetlevad suusamäed pakuvad ideaalseid tingimusi kõigile talve armastavatele inimestele. Siin on võimalusi nautida loodust, rahu ja uskumatult kaunist maastikku.

SUVI

Suvel puhkeb Otepää õitsele. Tema künklikud mäed ja orud saavad halja sametvaiba, mis peegeldub vastu puhaste ja siniste järvede säravatelt pindadelt. Otepää maastikud on hingematvalt kaunid.

Siin leidub Eesti parimaid matka- ja liikumisradu. Sügavaid ja puhtaid järvi, millel igaühel on oma legend Otepää ajaloos. Pühajärv, üks Otepää suurematest järvedest, asetseb Villa Ottilia läheduses, umbes 3 kilomeetri kaugusel. Pühajärve rannas lesides võib nautida kaunist suvepäeva. Kes ei naudiks seda, kui võib täiesti tegevuseta loendada sinises taevas rändavaid pilvi.

Aktiivsemad puhkajad hüppavad ratta selga ja lähevad kihutama lähiümbruse suurepärastele rattaradadele. Või laenutavad kanuu ja tutvuvad ümbrusega aerutades. Või pakivad matkakoti ja lähevad rändama mööda Pühajärve kuulsat 12 kilomeetri pikkust tähistatud jalgrada. Valikuvõimalusi ja tegemisi jätkub puhkuse igasse päeva.