» Otepää - puhkajate paradiis
» Otepää linn
» Pühajärv - Otepää uhkusLinn ise on suhteliselt väike - umbes 2000 elanikuga, kuid elanike arv kasvab suviti puhkajate saabudes märkimisväärselt.

Otepääl on turistidele välja pakkuda üllatavalt mitmekülgsed teeninduskohad: pangad, restoranid, kohvikud, ööklubid ja loomulikult paljud kauplused.

Linna süda on Lipuväljak. Selle ääres paikneb suusugune raekoda, kus kuulutatakse igal talvel välja Eesti talvepealinna staatus.

Lipuväljakult on Villa Ottiliasse kõndida vähem kui kilomeeter. Oleme täiesti keskuse läheduses, kuid ometigi rahuliku looduse rüpes. See on väikelinna eelis.

Kuna oleme spordilinnas, leidub siin suurepärane ujula, jõusaal ning spordikeskus, kus Eesti tippude kõrval on harjutanud ka välisriikide tippsportlased.

Tenniseväljakud, rulluisu- ja rullsuusarajad ning kanuu- ja jalgrattalaenutused hoolitsevad selle eest, et aktiivsel inimesel leidub ka suvel vaheldusrikast tegevust.

Talvel on linnas spordialaks number üks loomulikult suusatamine. Selle harrastajatele ongi Otepää tõeline paradiis. Linna läheduses paiknevad ka korralikud Eesti suurimad laskemäed.

Peamine Otepää vaatamisväärsus on selle hingematvalt kaunis loodus. Samas on linnas ka mõned muuseumid, nagu näiteks suusamuuseum ja Eesti Lipu muuseum. Üks külastajate lemmik, üsna omapärane vaatamisväärsus, on Dalai Lama poolt õnnistatud energiasammas, mis andvat energiat selle kallistajale. Tasub proovida!